

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 3.3 mA |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 250 kbps |
| Simplex/Duplex | Full Duplex |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Receiver Hysteresis | 150 mV |
Stock: 279
Distributors
pcbx
Unit Price$3.12465
Ext.Price$3.12465
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.12465 | $3.12465 |
| 10 | $2.37799 | $23.77990 |
| 25 | $2.19089 | $54.77225 |
| 50 | $2.08939 | $104.46950 |
| 100 | $1.99259 | $199.25900 |
| 300 | $1.90027 | $570.08100 |
| 500 | $1.81223 | $906.11500 |
| 1000 | $1.72830 | $1728.30000 |
